Egy elkésett ajándék, de remélhetőleg annál nagyobb öröm lesz ez a családfa párna a Dédi mamának és Dédi papának.
Amire szükségem volt az elkészítéséhez:
2 db 42x44 cm barna textil
kockás textil fának
zöld textil leveleknek
rávasalható közbélés
barna cérna a neveknek
1. Először kivágtam a barna alap lapokat, a zöld és a kockás textilt rávasaltam a közbélésre, egy sablon segítségével rárajzoltam a mintákat, majd kivágtam a leveket és a fatörzset.
Tipp! Érdemes először összeírni, hány nevet szeretnénk, hogy az elhelyezésnél tudjunk kalkulálni.
2. A levelekre ceruzával kézzel írtam fel a neveket, majd sötét barna cérnával kihímeztem. Lehet, hogy szebb lett volna sablont használni ehhez is, de így még egyedibb és közvetlenebb.
3. Mikor kész voltam. (Ez elég sok időt vesz igénybe. Aki nagyon ügyes akár géppel is csinálhatja.) Persze, aki annyira ügyes, az lehet, hogy nem az én blogomat olvassa. :)
Tehát, mikor kész voltam, elhelyeztem a leveleket és a törzset és rávasaltam az egyik barna alaplapra. Figyelni kell, hogy hagyjunk egy centimétert a szélnek és az alján két centimétert a cipzárnak.
4. Ha szépen felragadtak a minták könnyebben lehet rávarrni őket, akár kézzel, akár géppel. Én most géppel cikk-cakk öltést használtam.
5. Ezután már csak a huzatot kell elkészíteni. Én a rejtett cipzáras megoldást választottam. Itt a két alap lapot színükkel egymás felé fordítva, az anyag alján először egy 5 cm-t 2-2.5 öltéshosszal varrtam, majd átváltottam a legnagyobb öltéshosszra, végül az utolsó 5 cm-t újból 2-es öltéshosszal fejeztem be. Az öltésváltások között levarrtam a cérnát, úgyhogy hátrafelé varrtam pár öltést.
A középső hosszabb öltéseket felbontottam, idekerült a cipzár. Majd az anyag 3 oldalát is összevarrtam és a cipzárnál kifordítottam.
Figyeljünk, hogy a cipzár nyitott legyen mikor elvarrjuk a három oldalt, különben nem tudjuk kifordítani. Ezt tapasztalatból mondom. :D